אחד הדברים שרוב (אם לא כל) בעלי הכלבים יסכימו עליו, הוא שבכל הנוגע לכלב שלהם – הם יהיו מעוניינים להעניק לו את איכות החיים הגבוהה ביותר, בין אם מדובר במזון איכותי או הליכות ארוכות ומפנקות. ובכל זאת, יש נושא אחד שלא מעט בעלי כלבים מעדיפים להימנע מלגעת בו, לא משנה כמה הוא יתרום לאיכות חייו של כלבם – הסירוס. אצל בעלי הכלבים, ישנם עדיין חששות רבים בנוגע לסירוס, שלרוב מבוססים יותר על דעות קדומות וסטיגמות או בקיצור – מיתוסים. אז על מנת לעזור לכם (ובעיקר לכלבכם) החלטנו לעזור לכם לנפץ את המיתוסים הנפוצים ביותר שנוגעים לנושא סירוס כלבים. בואו נתחיל.

מיתוס – סירוס ימנע מכלב את ההנאה ממין בעתיד

נתחיל מאחד המיתוסים המוכרים ביותר – החשש המרכזי של בעלי הכלבים הוא שסירוס הכלב ייקח ממנו את האפשרות ליהנות מיחסי מין בעתיד. המיתוס הזה לעיתים יכול להיות מלווה בתחושה של אשמה, שכן, לנו כבני אדם קשה לדמיין איכות חיים גבוהה מבלי לכלול בתוכה גם את ההנאה מיחסי מין. לכן, אנחנו לא רוצים למנוע זאת מכלבנו. אבל ההקשר הזה בין איכות החיים שלנו לבין איכות החיים של הכלב, שגוי מלכתחילה. לא ניתן באמת לבצע השוואה בין התפיסה שלנו לגבי קיום יחסי מין לבין התפיסה של הכלבים בנושא. אצל הכלבים, יחסי מין הם אקט הורמונלי לצרכי רבייה בלבד, שלא כולל בתוכו הנאה כלשהי מהסיטואציה, בדומה לאקט בקרב בני האדם. לכן, סירוס הכלב לא יפגע בשום סוג של הנאה שיכולה להיות לכלבכם בעתיד בעת הזדווגות.

מיתוס – סירוס כלבים זכרים הופך אותם ל”פחות גברים”

עוד מיתוס שלקוח מעולם ההקשרים של בני האדם – היא התפיסה שבה הכלב שלנו ירגיש פחות “גבר” לאחר הליך הסירוס. התפיסה הזו שגויה מיסודה, מפני שהיא לקוחה בעיקר מהעולם הפסיכולוגי והחברתי שלנו כבני האדם. תפיסה שאיננה קיימת בעולמם של הכלבים. הכלב שלכם ימשיך להיות כלב זכר לא משנה אם הוא עבר הליך סירוס או לא. אבל במידה שהוא כן עבר הליך סירוס – הוא יהיה גם כלב בריא יותר.

מיתוס – אין צורך להכניס כלב בריא להליך רפואי שאין בו הכרח

מיתוס נוסף שרווח בקרב בעלי הכלבים, הוא שסירוס הינו הליך רפואי לא הכרחי, שנועד אך ורק על מנת למנוע רבייה בעתיד. המיתוס הזה נכון באופן חלקי – עם כמות הכלבלבים שלא מוצאים בית ומומתים בכלביות במהלך השנה, בהחלט רצוי לנסות למנוע סבל מיותר על ידי הליך הסירוס. אבל בנוגע לחלק במיתוס שמדבר על הליך רפואי שאיננו הכרחי לכלבנו – כדאי שנחשוב שנית. סירוס כלב לא רק מונע אגרסיות והתנהגות בלתי צפויה במהלך תקופת הייחום, אלא גם יכול למנוע הופעה של דלקות בשתן, זיהומים ואפילו יכול להוות טיפול מונע לסרטן הערמונית. מדובר בהליך רפואי עם יתרונות רפואיים רבים עבור כלבכם, מה שהופך אותו – להכרחי במיוחד.

מעוניינים לסרס את הכלב? מוזמנים להתקשר ולקבוע תור עוד היום!