חיסון כלבת הוא חיסון שנתי אותו מקבלים כלבים פעם בשנה, החל מגיל 3 חודשים. החיסון ניתן על מנת למנוע הדבקות במחלת הכלבת.

חיסון כלבת

כיצד כלבים נדבקים בכלבת?

מחלת הכלבת היא מחלה נגיפית קטלנית המועברת ע”י נשיכה או מגע ריריות עם רוק של בעל חיים נגוע. קבוצת הסיכון היא כלבים שלא קיבלו חיסון כלבת במועד. בעת הידבקות, נגיף הכלבת תוקף את מערכת העצבים של הנשא שלו ומטפס במעלה עמוד השדרה, למוח.

התפרצות סימני המחלה מתרחשת רק כאשר הנגיף מגיע למוח. עד אז בעל החיים אינו מראה תסמינים למחלה ומתחיל להיות מדבק רק כשבועיים לפני הופעת התסמינים, שלב בו הוא מצוי בבלוטות הרוק. תקופת ה”דגירה” של המחלה יכולה לקחת בין שבוע לשנה, תלוי בעומק הנשיכה ובמיקומה בגוף ביחס לעמוד השדרה והמוח.

זכרו – חיסון נגד כלבת מגן על חיי כלבכם!

למידע נוסף אודות חיסוני כלבים לחצו

 תסמיני נגיף הכלבת אצל כלבים

כאשר הנגיף מגיע אל המוח, הוא תוקף לרוב את האזור האחראי על ההתנהגות. לכן, אחד הסימנים הראשונים שניתן לראות אצל בעלי חיים הנגועים בכלבת הם שינויים התנהגותיים כמו התנהגות מופרעת ואגרסיבית, גם אצל בעלי חיים ידידותיים, תקיפה ונשיכה של רהיטים ודימנציה. בעלי חיים בטבע הנגועים בכלבת, עשויים לאבד את ההימנעות והפחד מבני אדם, ולהתקרב ב”ידידותיות” לסביבת מגורי אוכלוסיה, ערים, מושבים וכו’.

לעיתים בעלי חיים החולים במחלת הכלבת מפתחים פוביה (פחד) ורגישות יתר לאור שמש ומקומות מוארים, ולכן מעדיפים להסתתר במקומות חשוכים. תסמינים נוספים בהם  ניתן להבחין הם ריור מוגבר, או מה שאנחנו מכירים כ”הקצפה”, והימנעות משתייה.

מרגע התפרצות המחלה חלה התדרדרות מהירה ומלאת ייסורים אשר גורמת לשיתוק בגוף, שיתוק בשרירי הנשימה ולבסוף, תוך מקסימום של 10 ימים, למוות. נכון להיום, אין תרופה למחלה.

חסנו את כלבכם – חיסון נגד כלבת מציל חיים

כלבת היא מחלה מדבקת וקטלנית לא רק לכלבים, אלא לכל משפחת היונקים, ובכללם גם חתולים ובני אדם. בשל כך, מחויבים בעלי כלבים על פי חוק לחסן את כלביהם בחיסון נגד כלבת פעם בשנה במהלך כל חיי הכלב!

לקביעת תור לחיסון נגד כלבת חייגו אל המרפאה הוטרינרית ד”ר די במספר : 09-7675152

או השאירו פרטים בדף צור קשר- ונחזור אליכם בהקדם האפשרי :)