מידע על חיסון משושה לכלבים: חיסון משושה לכלבים

בכל יום, כלבכם חשוף למספר לא מבוטל של גורמי מחלה ויראליים, שבחלקם עשויים להיות קטלניים. על מנת למזער את הסיכויים לחלות במחלות אלו, חשוב מאד להקפיד על ביצוע חיסון משושה לכלב פעם בשנה, למהלך כל חיי הכלב.

(זקוקים למידע אודות חיסון כלבת לכלבים?)

את חיסון המשושה הראשון ניתן לתת לגורים החל מגיל 6 שבועות. עד לגיל 8 שבועות הגור מוגן נגד המחלות המדבקות באמצעות נוגדנים הנמצאים בחלב האם אותו הוא יונק (חיסון פאסיבי). בגיל 15 שבועות מבשילה המערכת החיסונית של הגור, ומסוגלת לייצר נוגדנים באופן עצמאי ויעיל, בזמן חשיפה לתרכיב החיסון. בחלון הזמן שבין גיל  8 שבועות ל-15 שבועות, הכיסוי החיסוני המועבר דרך חלב האם דועך, אך המערכת החיסונית של הגור עדיין  לא מסוגלת לייצר נוגדנים באופן עצמי, ולכן זוהי תקופה מסוכנת בה נדרשים 3 חיסונים נשנים, אחת לחודש, על מנת לשמר את הזיכרון החיסוני. מעל גיל 15 שבועות הזיכרון החיסוני יעיל, ומאפשר לשמר רמת נוגדנים הולמת בדם למשך שנה, לפיכך יש לחזור על חיסון ה”בוסטר” / חיזוק אחת לשנה.

לא פעם אנו נתקלים בדעה שגויה שעל פיה אין צורך לחסן כלבים מבוגרים בחיסון משושה, ושחיסון המשושה אפקטיבי ורלוונטי רק לגביי גורים- חשוב לנו להדגיש כי בגיל מבוגר יותר, המערכת החיסונית של הכלב נחלשת (ממש כמו אצל בני אדם), ולכן חשוב להקפיד על המשך שגרת החיסונים השנתית גם בגיל מבוגר.

לחצו למידע נוסף אודות חיסוני כלבים 

חיסון משושה לכלבים מכיל תרכובת נגד שש מחלות – אחת מהן אף מדבקת לבני אדם:

1. פרוו – (Canine Parvovirus) מחלה ויראלית הפוגעת בגורים, אך עלולה לפגוע גם בכלבים בוגרים. המחלה פוגעת במערכת העיכול וגורמת לשלשולים דמיים ולהתייבשות ועלולה להסתיים במוות, ניתנת למניעה ע”י חיסון.

 2. כלבלבת – (Canine Distemper virus) – מחלה ויראלית, הפוגעת הן בגורים והן בכלבים בוגרים. גורמת לשלשולים, נזלת, דלקת ריאות והפרעות עצביות קשות עד מוות בייסורים, ניתנת למניעה ע”י חיסון.

3. דלקת כבד נגיפית  (Canine Infectious Hepatitis) - מחלה קטלנית, הפוגעת בכבד ובעיניים (בצקת בקרנית) ומלווה בחום גבוה. ניתנת למניעה ע”י חיסון.

4. עכברת סוג 1 – (Leptospirosisמחלה קטלנית) – הפוגעת בכבד ובעיניים (בצקת בקרנית) ומלווה בחום גבוה, ניתנת למניעה ע”י חיסון.

5. עכברת סוג 2 – (Leptospirosis) – מחלה חיידקית קטלנית, הגורמת לפגיעה קשה בכליות. מדבקת לבני אדם, ניתנת למניעה ע”י חיסון.

6. פאראינפלואנזה – (Canine parainfluenza) – מחלה נגיפית, הפוגעת בדרכי הנשימה וגורמת לשיעולים קשים ולנזלת מוגלתית, ניתנת למניעה ע”י חיסון.

 

לקביעת תור לתיאום קבלת חיסון משושה לכלבכם,

צרו עם המרפאה הוטרינרית בכפר סבא במספר: 09-7675152