דרכים לגרום לכלב להיות מאושר

הכלב הוא החבר הכי טוב של האדם, ולכן ראוי לתת לו את כל הנחוץ על מנת שיהיה מאושר. הנה כמה דברים, קטנים וגדולים, שיגרמו לכלבים שלכם להיות מאושרים- מיטות לכלבים, חטיפים, צעצועים ועוד.

בין אם החלטתם לאמץ כלב לראשונה כדי לזכות בחבר חדש שיאהב אתכם ללא גבולות ובין אם כבר יש לכם כלב זמן מה, לעולם לא מאוחר מדי לרכוש את כל הדברים הנדרשים על מנת להעניק לו את הטוב ביותר כדי שיהיה מאושר עד הגג.

הציוד הבסיסי שכל כלב צריך מיטות כלבים

כדי שהכלב יהיה מאושר, הוא קודם כל צריך להיות מסופק באשר לכל הצרכים הבסיסיים שלו. על כן, אתם צריכים להשיג עבורו את כל הציוד הנדרש, וזה כולל מיטה לישון בה, אוכל וחטיפים, תכשירים נגד פשפשים וקרציות ועוד.

בכל חנות חיות תוכלו למצוא מיטות לכלבים שלכם, ציוד לטיפוח והגנה מפני פשפשים וקרציות, אוכל יבש בשקיות או אוכל בשימורים וכדומה. כמו כן, תוכלו למצוא אביזרים שחשובים לטיפוח הכלב, כגון קוצץ מיוחד לציפורניים (השתמשו בו בזהירות ורק אם אתם מנוסים), שמפו ומסרק או מברשת.

הדברים הקטנים שמשנים הכל

יכול להיות שכבר יש לכם את כל הדברים הבסיסיים שהכלב צריך, אבל אולי יש תחליפים טובים יותר. ניקח לדוגמא את מקום הרביצה של הכלב. כיום יש מיטות לכלבים איכותיות במיוחד, שאומנם עולות יותר אך הן מספקות לכלבים את מקום הרביצה הנוח ביותר. ואם אתם רוצים לפנק את הכלבים שלכם עוד יותר, תוכלו למצוא מיטות בעיצובים שונים (נפוצות בעיקר בגזרת הכלבים המיניאטוריים).

עוד דבר שכדאי לתת לו תשומת לב רבה הוא החגורה והרצועה של הכלב, ואת אלו כדאי לבחור לפי האופי והגודל של הכלב. אם למשל הכלב שלכם אוהב למשוך וללכת מהר קדימה, כדאי לקנות לו רתמה שתתלבש על אזור החזה שלו ואפשר גם לרכוש רצועה נמתחת (אך שימו לב לאיכות ולבטיחות שלה).

בנוסף, חשוב לשים לב לאיכות של האוכל והחטיפים שקונים לכלב ולרכיבים שיש בהם. ככלל, כלבים לא בררנים באוכל וחטיפים, ולכן זה התפקיד שלכם לוודא שהם אוכלים את הטוב ביותר, ובכמות הנכונה. ההיצע היום גדול במיוחד, ותוכלו אף למצוא אוכל וחטיפים צמחוניים!

אילוף זה לא מילה גסה

מלבד הדברים הבסיסיים כמו מיטות לכלבים ואוכל, שהם עצמם יכולים להיות טובים יותר או פחות, יש דברים שנוגעים להתנהגות של הכלבים והיא בעלת השפעה אדירה על האושר של החברים הפרוותיים.

אילוף זה כבר לא מילה גסה, והוא יכול להיעשות ללא ענישה לכלב, מה שבסופו של דבר יהפוך את הכלבים שלכם למאושרים יותר, אם הם סובלים מחרדת נטישה, אופי תוקפני או מכל סיבה אחרת.