אימוץ חיות מחמד – דברים שחייבים לדעת

בני האדם מתוכנתים גנטית לאהוב דברים קטנים וחמודים. כמעט כולנו מרגישים משהו זז בתוכנו כשאנו רואים תינוק חמוד וקטנטן, או ילד פעוט משחק. הדבר נכון גם לגבי שאר היונקים, וכשאנו רואים כלבלב או גור חתולים, גור של דוב פנדה או כל חיה אחרת, אנו נמסים ומתמלאים בתחושה רכה ונעימה.

חיות המחמד הם הדרך שלנו להגשים את האהבה הרבה שיש בתוכנו לבעלי חיים, והאפשרות של הכנסת חיית מחמד חמודה לתוך הבית שלנו ולחיים שלנו היא מחשבה שקוסמת להרבה מאוד אנשים. שוק חיות מחמד ובעלי חיים בישראל פעיל מאוד, כולל שוק האימוץ ושוק הרכישה, ויש מספר דברים שכדאי שתדעו לפני שאתם עושים את המהלך.

הוצאות נלוות ומשאב הזמן

למי שכבר מחזיק חיית מחמד בבית, בעיקר אם מדובר בכלב, יודע כי כמות המשאבים היוצאים על חיית המחמד שלו רבים במיוחד, יותר ממה שאנשים שלא מחזיקים בחיית מחמד חושבים לרוב. מעבר להוצאות המזון היומיומי, ישנן הוצאות רבות אחרות, המתחילות בחיסונים וטיפולים רפואיים שוטפים, ממשיכים בציוד נלווה ואביזרים (רצועות הנשחקות מבלאי ומנשיכות, צעצועים וכיו”ב), והולכים ומתווספים בציוד נגד טפילים וקרציות, ועוד.

מעבר למשאב הכלכלי, מדובר גם במשאב הזמן, ומוטב שתהיו מודעים לכך כי חיית מחמד, בעיקר כלבים, אך שוב, לא רק, דורשים יותר זמן ממה שנדמה לכם. נכון, מדובר במתנה גדולה לחיים, ובקסם מיוחד שחולק אתכם את היום-יום, אך כלבים למשל דורשים כי תיקחו אותם לטייל בחוץ מספר פעמים ביום, דבר הדורש מכם תשומת לב וזמן לא מועט.

חותמת קעקוע והסרת קעקועים לאחר האימוץ

עברנו את שלבי האימוץ ואימצנו כלב, כעת במידה וברצוננו לדעת מידע נוסף על חותמת קעקוע לכלב שלנו, לחצו כאן למידע נוסף על הסרת הקעקועים או החותמות לכלבים.

אפשרויות לחיות מחמד: אימוץ – ערך מוסף

יותר ויותר אנשים כיום מעדיפים לקחת חיות מחמד כמעין אביזר אופנה. שוק חיות המחמד הפך לשוק פורה במיוחד, ואנשים קונים כלבים במחירים גבוהים מאוד, רק כדי שיתאימו בדיוק למראה שהם מחפשים. ניתן כיום למצוא כלבים וחתולים גזעיים בעלי תעודות בשוק, ולרכוש אותם במחירים גבוהים למדי, בשל הביקוש הרב.

ובכל זאת, מדי שנה ושנה מוצאים את עצמם עשרות אלפי חיות מחמד ללא בית, ממתינים לאנשים אוהבים שרוצים להעניק להם חום ולקבל אהבה חסרת תנאי. במכלאות, במרכזים כמו ‘תנו לחיות לחיות’, ובעוד לא מעט ארגונים שונים ניתן למצוא חיות מחמד ללא עלות כלל, חיות שיכולות לתת לכם גם את כל מה שחיית מחמד נותנת, אך עם ערך מוסף שבאימוץ חיה נזקקת.

הכירו את האפשרויות העומדות לפניכם, בין אם רכישה ממוכרים פרטים דרך הרשת, מציאה של חיית מחמד ייחודית שאתם רוצים במיוחד, או אימוץ חיה המחפשת בית באחד מהמרכזים המאפשרים זאת, ועשו את הצעד המתאים לכם ביותר.