בחירת וטרינר מקצועי עבור חיית המחמד שלכם, היא לא בחירה שהיינו ממליצים לכם לקחת בקלות. לכן, החלטנו לספר לכם מעט על תהליך ההכשרה של הווטרינרים, לצד פרטים נוספים שכדאי לכם לדעת ושיעזרו לכם לבחור את הווטרינר המקצועי ביותר עבור חיית המחמד שלכם.

וטרינרים – הכשרה והסמכה

חוק הרפואה הווטרינרית הישראלי נחקק ב-1991 ובו מפורטים למעשה מי רשאים לעסוק במקצוע הווטרינריה. על פי החוק, כל אדם בעל תואר אקדמי בלימודי וטרינריה במוסד מוכר, רשאי לעסוק בתחום, אך חשוב לשים לב שלא כל אדם שלמד רפואת וטרינריה בחו"ל, רשאי אוטומטית לעסוק במקצוע בארץ, שכן בדיוק כמו בתארים אחרים בתחום הרפואה – תואר אקדמי שנלמד בחו"ל, חייב לעבור את אישורה של מדינת ישראל. לגבי ההסמכה, כל מי שמעוניין להמשיך ולהתמחות בתחום ספציפי במקצוע הווטרינריה, רשאי לעשות זאת, כאשר ההתמחות אורכת בין 4 ל-6 שנים ובדיוק כמו במקרה של התואר האקדמי, צריכה המדינה להכיר בהסמכה שנעשתה בחו"ל, על מנת שיוכל הווטרינר להציג את עצמו כווטרינר מומחה בישראל.

לכן, כשאתם רוצים לבחור וטרינר עבור חיית המחמד שלכם, חשוב לוודא שהווטרינר שבחרתם, הוא לא רק בעל מקצוע, שלמד ווטרינריה וקיבל את החותמת הסופית של התואר, אלא שגם נמצאים ברשותו כל האישורים השונים שעליו לקבל מהמדינה על מנת לעסוק בתחום. שכן, וטרינרים שפועלים ללא רישיונות הכרחיים מהמדינה, מבצעים למעשה עבירה פלילית – מה שעלול להשפיע גם על איכות הטיפול שתקבלו וגם לסבך אתכם ואת חיית המחמד שלכם, ברגעים בהם תזדקקו לטיפול יותר מכל.

פרמטרים נוספים שחשוב לקחת בחשבון בבחירת וטרינר

בנוסף לרישיונות השונים שעל הווטרינר להציג לפני שהוא מטפל בחיית המחמד שלכם, ישנן גם כמה תכונות אופי שכדאי שיהיו לכל אדם המבקש לעסוק בתחום הריפוי. הכלב או החתול שלכם אינם מסוגלים להבין שהווטרינר כאן על מנת לעזור להם והם עלולים לפחד ואפילו להראות סימני אגרסיביות ותוקפנות בזמן קבלת הטיפול. לכן, רצוי שהווטרינר שבחרתם ידע להרגיע לא רק אתכם, אלא בעיקר את חיית המחמד שלכם והדבר מצריך רמת סבלנות גבוהה במיוחד, שתאפשר לו גם להעניק טיפול מקצועי יותר. בנוסף, חשוב שהווטרינר שלכם יהיה גם זמין עד כמה שאפשר, על מנת להעניק לכם ייעוץ או טיפול – גם בשעות חירום.

בד"ר די אנחנו מעניקים טיפול מקצועי ואיכותי לכל בעלי החיים שעוברים במרפאתנו ונשמח לעזור גם לחיית המחמד שלכם. מוזמנים להגיע ולהתרשם בעצמכם או ליצור אתנו קשר ונשמח לחזור אליכם בהקדם!